Nikola Tesla Sözleri

By

Nikola Tesla’nın Sözleri

“Hayatımda başarılı olmamın tek yolu disiplinden geçiyordu. Ben de arzularımla iradem bir olana kadar kendi üstümde disiplin uyguladım.”

“Bilim insanı hemen sonuç almayı hedeflemez. Gelişkin fikirlerinin hemen kabul görmesini beklemez. Onun işi çiftçinin işine benzer : İstikbal için çalışır. Görevi gelecek nesil için temeli kurup yönü işaret etmektir. Yaşar, emek verir ve umut eder.”

“Sanatçıların eserlerine hep hayranlık beslemişimdir ama benim fikrime göre, onların eserleri yalnızca gölge ve suretlerdir. Oysa mucitler dünyaya elle tutulur, yaşayan ve işleyen eserler kazandırırlar.”Bugünün bilim insanları matematiği, deneyden üstün tutuyorlar. Bu nedenle sürekli birtakım denklemlerin peşinden gidiyorlar. Sonuç olarak da gerçeklikle hiçbir ilgisi olmayan yapılar inşa ediyorlar.

İcat, yaratıcı insan beyninin en önemli ürünüdür. Temel amaç, insanın doğası ve ihtiyaçları doğrultusunda maddi dünya üzerinde zihnin ustalaştırılmasıdır.

Yeni hisleri arzularız ama bir süre sonra onlara karşı kayıtsızlaşırız. Dün şaşırdığımız şeyler bugün gündelik şeyler haline gelir.

Hayat çözümü bilinmeyen bir denklemdir ve öyle kalacaktır, ancak ne olursa olsun içinde belli bir sayıda bilinen faktör vardır.

Mucitlerin evlenmeye vakti yoktur.

Barış ancak evrensel aydınlanma ve ırkların birleşimiyle mümkündür. Ne yazık ki bu mutlu andan çok uzağız.

Benim çalışma tarzım farklıdır. Hemen işe koyulmam. Aklıma bir fikir geldiğinde onu hayal gücümde iyice işlerim. Onun yapısını, unsurlarını kafamda iyice inceler, değiştiririm.

İnsanlığın ilerlemesinin temel şartı icattır.

Eğer evrenin sırlarını öğrenmek istiyorsanız; enerji, frekans ve titreşim kavramlarıyla düşünün. Bugünün bilim insanları net değil, derin düşünüyorlar. Bir insanın net düşünebilmesi için sağlıklı olması gerekir ancak bir insan hem derin düşünüp hem de akli olarak dengesiz olabilir.

Fiziki olmayan bir olgu hakkında bilim yapılmaya başlanırsa, 10 yıl içinde tüm asırlar boyunca yapılan gelişmeden daha fazla gelişme kaydedilecektir.

Ben ışığın bir parçasıyım. Işık benim 6 duyumu da harekete geçirir. Onu görürüm, onu duyarım, koklarım, dokunurum, onun hakkında düşünürüm. Onun hakkında düşünmek de altıncı histir.

Geçmişe dönüp baktığımda kaderimizi etkileyen olayların ne kadar sessiz sedasız gerçekleştiğini görüyorum.

Hepimiz tekiz. Egolar, inançlar ve korkular bizi ayırıyor.

Çok günler ertesi gün nasıl yemek yiyeceğimi bilmeden geçti. Ancak çalışmaktan yılmadım. Hatta bir keresinde kuyu kazan işçilerin yanına gittim ve çalışmak istediğimi söyledim. Patronları benim güzel elbiselerime ve beyaz elbiselerime baktı ve işçilerle birlikte bana gülüştüler. Ancak daha sonra “Pekala, avuçlarına tükür ve kazmayı eline al” dedi. O gün herkesten çok daha sıkı çalıştım ve gün sonunda 2 dolarım vardı.

Yorum Yap

E-Mail adresiniz yayımlanmayacaktır.

Şunlar da hoşunuza gidebilir